Nobl9 پلتفرم هیدروژن را به مشکلات بدهی فنی سطحی اضافه می کند

[ad_1]

Nobl9 امروز از یک هیدروژن پلتفرمی که شناسایی مسائل بدهی فنی را برای تیم‌های DevOps آسان‌تر می‌کند، زیرا اهداف سطح خدمات (SLO) را به عنوان کد مدیریت می‌کنند.

هیدروژن به تیم های DevOps امکان می دهد SLO ها را با استفاده از یک جادوگر ساده یا با جاسازی کد در برنامه خود به عنوان بخشی از گردش کار DevOps تعریف کنند. سپس از آن کد برای جمع‌آوری خودکار داده‌ها از پلتفرم‌هایی مانند Datadog، New Relic، Prometheus، Splunk و موارد دیگر استفاده می‌شود که نیاز به ابزار دقیق اضافی دارند.

Nobl9 COO Kit Merker گفت که این رویکرد همچنین امکان کشف بدهی های فنی را فراهم می کند که مانع از دستیابی به آن اهداف از طریق پلت فرم هیدروژن می شود. با داشتن این بینش ها، تمرکز تیم های DevOps بر کاهش یا حذف آن بدهی فنی آسان تر می شود زیرا هیدروژن به طور خودکار بلیطی را در برنامه مدیریت پروژه Jira ایجاد می کند – که به طور گسترده توسط تیم های DevOps استفاده می شود – تا مطمئن شود که مشکل برطرف شده است. مرکر خاطرنشان کرد، در غیر این صورت، در گرماگرم سرعت DevOps، این موضوع احتمالاً با ادامه پیشرفت پروژه توسعه برنامه فراموش خواهد شد.

توانایی شناسایی آن بدهی فنی نتیجه توانایی مدیریت SLOها به عنوان کد است که توسط پلتفرم اصلی نرم افزار به عنوان سرویس (SaaS) Nobl9 فعال می شود. مرکر اضافه کرد که هیدروژن این قابلیت را با خودکار کردن گردش کار هر زمان که یک سرویس خاص نشانه هایی از دستیابی به اهداف را نشان دهد به دلیل وابستگی به یک پلت فرم قدیمی که نیاز به ارتقا دارد، گسترش می دهد.

همچنین یک داشبورد سلامت خدمات وجود دارد که SLOها را به گروه‌های منطقی سازمان‌دهی می‌کند که از طریق برچسب‌ها به ویژگی‌ها نگاشت می‌شوند، که مرکر خاطرنشان کرد این امکان را برای سهامداران متعدد فراهم می‌کند تا به راحتی شناسایی کنند که کدام مسائل بیشتر بر یک سرویس خاص تأثیر می‌گذارد. هیدروژن همچنین می‌تواند جریان‌های کاری خودکار مختلفی را برای بررسی‌های اضافی ایجاد کند که با بدتر شدن خدمات تشدید می‌شوند.

به گفته مرکر، در مجموع، هیدروژن به گونه‌ای طراحی شده است که زمینه دقیق‌تری را برای تیم‌های مهندسی فراهم کند که می‌توان از آنها برای اولویت‌بندی موضوعاتی که باید ابتدا در طول هر چرخه برنامه‌ریزی بدهی فنی پرداخته شود، استفاده کرد. هیدروژن می‌تواند سیاست‌های انتشار کد را بر اساس بودجه‌های بدهی فنی که از طریق یکپارچه‌سازی با پلت‌فرم‌های یکپارچه‌سازی/تحویل پیوسته (CI/CD) اجرا می‌شود، اعمال کند.

بدهی فنی به طور کلی به هر تغییر کدی اشاره دارد که برای بهینه‌سازی سرویسی لازم است که بلافاصله به آن رسیدگی نمی‌شود. هر چه پلتفرم‌های قدیمی در یک محیط IT بیشتر باشد، بدهی فنی بیشتر می‌شود. در زمانی که سازمان‌های بیشتری در حال ساخت و استقرار برنامه‌های کاربردی مبتنی بر ریزخدمات هستند، این بدهی فنی در طول زمان بر برنامه‌هایی که بسیار بیشتر از یک برنامه کاربردی یکپارچه سنتی به خدمات خارجی وابسته هستند تأثیر منفی می‌گذارد. یک مسئله بدهی فنی می‌تواند تأثیر آبشاری بر برنامه‌های کاربردی مبتنی بر میکروسرویس‌ها داشته باشد که در غیر این صورت تشخیص آن دشوار خواهد بود.

البته چالش این است که بدهی های فنی همیشه وقتی که بیشتر تیم فناوری اطلاعات روی ارائه برنامه عالی بعدی متمرکز هستند، توجهی را که شایسته آن است به خود جلب نمی کند. با این حال، با پیچیده‌تر شدن محیط‌های کاربردی، ممکن است قبل از اینکه تمام بدهی‌های فنی که در حال انباشته شدن هستند، ناپایدار شوند، فقط مسئله زمان است.

[ad_2]

به این مطلب امتیاز دهید

توجه و هشدار
طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از تگ سرویس و سایت های آن پیگرد قانونی دارد.
هرگونه کپی برداری از قالب و مطالب شرعا حرام بوده و پیگرد قانونی دارد وقابل پیگیری خواهد بود!
همچنین سایت یا وبلاگ متخلف گزارش dcma می شود!
منبع تگ سرویس
رمز فايل : www.tagservice.ir
۳ سال به صورت حرفه ای با وردپرس کار میکنم و به کارهای وب و سئو و همچنین برنامه نویسی علاقه مندم.
نوشته ایجاد شد 307

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا
تبلیغات class=